1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet 8 Adım

PAYLAŞ
1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet 8 Adım
 • 0
 • 2
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
 • 4 dakika da oku
 • +
 • -

İnternet sitelerinden kolaylık ile ulaşabileceğiniz birtakım tarifler maalesef ki gerçek dışı olup sağlığınızı olumsuz etkileyebilmektedir. Her birey kendine göre özeldir ve bireylerin metabolizması da farklıdır. Bu yüzden kilo verdiren diyet programları herkes için aynı sonuçları doğurmayacaktır. Genel bir beslenme programı ile 1 ayda 10 kilo vermek oldukça kolay ve sağlıklı artık. Birkaç önemli adım ile birlikte 1 ayda 10 kiloyu sağlıklı bir şekilde verebileceksiniz.

Kendinizi fazla zorlamadan 1 ayda ortalama 5 kilo vermek istiyorsanız sizin için hazırladığımız “1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi

 • Günlük su içme miktarını arttırmak gerekmektedir. Kilo verme döneminde kiloların yanında vücut ana kaynaklarından biri olan su kaybını da yaşamaktadır. Su kaybının önüne geçebilmek ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için içtiğiniz suya dikkat etmelisiniz.
 • Bu dönemde özellikle asansör ve yürüyen merdiven kullanımından kaçınmanız önerilmektedir. Bol bol yürüyüş yapıp sporu asla bırakmamalısınız. Özelikle sabahları yapılan hızlı tempolu yürüyüşler, vücuttaki yağ yakımının hızlanmasına olanak vermektedir.
 • Uygulanacak olan diyet programında mineralli yiyeceklerin çıkarılmaması gerekmektedir. Mineraller vücut için gereklidir ve düzenli olarak alınması gerekmektedir. Kilo verir iken sağlığı da göz önünde bulundurup minerallerden uzaklaşmamak gerekmektedir.
 • Her sabah yapılan yürüyüş öncesi ve sonrasında ılık olması şartı ile limon suyu tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Limonlu su yağ yakımını hızlandırıp metabolizmayı canlandıracaktır.
 • Günlük rutinlerinizi aksatmayacak bir şekilde spor ve egzersizi kesinlikle düzenli olarak yapmalısınız. Kilo verirken sarkan bir göbek veya sarkan bir deri istemiyor iseniz bu konuya ciddiyetle önem vermelisiniz.
 • Gece rahat ve yararlı bir uyku uyumalısınız. Sağlıklı bir uyku düzeni vücudun rahat etmesine ve günlük rutinlerinizde canlılığınızı korumanıza olanak sağlayacaktır. Bu şekilde egzersizlerinizi yaparken yorgunluk yaşamayacaksınız.
 • Az az ve sık sık yemek yeme planınızı oluşturmalısınız. Ağır yağlı, çok tuzlu ve çok şekerli yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu husus sadece kilo vermeniz için değil sağlığınız için de oldukça önemlidir. Ayrıca abur cuburdan elinizden geldiği kadar uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır.
 • Hızlı bir şekilde kilo verme isteğiniz sizi yanlış ve sağlıksız diyet listelerine yönlendirmesin. Gereke araştırmaları yaparak, sağlığınızı da göz önünde bulundurarak en doğru olan diyet listesini hayatınıza uygulamanız gerekmektedir. Unutmayınız ki kilo verme süreciniz bir zaman sonra bitecektir. Ama sağlığınız bir ömür boyu sizler ile kalacaktır. Temel amacınız sağlıklı bir beslenme ve hareketli bir yaşam ile doğru kilo verme sürecini yaşayabilmeniz olmalıdır.

Kilo vermek için çok zamanınızın olmadığı ve hafta sonuna kadar kilo vermeniz gerektiğini düşündüğünüz bir dönemde misiniz? Merak etmeyin 3 günde 3 kilo vermenizi sağlayacak “Protein Diyeti” içeriğimizi uygulayarak forma girebilirsiniz.

Sonuç

Günümüz modern toplumlarının en belirgin sorunu hiç kuşkusuz ki fazla kilolar olmaktadır. bireylerin istemedikleri halde belli sebepler dahilinde fazlaca aldıkları kilolar büyük bir sorun teşkil etmektedir. Öyle ki bu fazla kilo sorunu gün geçtikçe artmakta olup sadece yetişkinlerde değil çocuklarda da görülmeye başlamıştır.

Fazla kilolar bireylere hem bedensel birtakım rahatsızlıklar vermekte olup hem de psikolojilerini alt üst etmektedir. Bu durumda ise içine kapanık, sosyal yaşamdan uzak, aktivitelerden kaçınan birey sayısı da artış eğiliminde olmaktadır. Fazla kiloların neden olduğu tüm bu sorunlardan kurtulabilmek için hızlı ve sağlıklı bir şekilde istenmeyen kilolardan kurtulmak gerekmektedir.

1 ayda 10 kilo verdiren diyet programınızı yukarıdaki hususlara dikkat ederek uygulamanız dahilinde istediğiniz hedefe ulaşmanız mümkündür. Bu süreç boyunca psikolojik sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Sizi strese sokacak ve olumsuz bir bakış açısı sunacak kişi ve olaylardan bu süreç içerisinde uzak durmanız en doğrusu ve en sağlıklısı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir