1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet ve Spor

PAYLAŞ
1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet ve Spor
 • 0
 • 1
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
 • 4 dakika da oku
 • +
 • -

1 ayda 5 kilo verilen diyet, maksimum 1200 kalori alımına izin veren ve kiloları kısa süreli değil sağlıklı ve etkili şekilde vereye imkan sağlayan diyettir. Su, sebze ve beyaz et tüketimine önem verilen 1 ayda 5 kilo verdiren diyet uygulanırken, meyve tüketimi sayesinde vitamin ve mineral alımı ihmal edilmez.

1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet Nasıl Yapılır?

1 ayda 5 kilo verdiren diyeti yapmak için kırmızı et tüketimini azaltmak gerekir. Kırmızı et yüksek kalori içerir. Bu sebeple 1 ayda 5 kilo vermek için haftada 1 kereden daha fazla kırmızı et tüketimi yapılmamalıdır. Beyaz etin kalorisi daha düşük olduğundan, öğünlere tavuk eti ve balık eti seçenekleri eklenmelidir. Ancak etler yağlı ve tuzlu şekilde tüketilmemelidir. Bol yağda kızartılan bir balık diyet için tercih edilemez. Kırmızı et ile haftada bir gün yemek hazırlanıyorsa, haşlama pişirme tekniği tercih edilir. Bunun harici genel öğünler için tavuk veya balık, fırında yağsız, ızgara, buhulama şeklinde pişirilmelidir. Çoğu zaman sindirim sistemi de desteklemek için beyaz et yanında haşlama sebzeler veya çiğ sebze tüketilmelidir.

1 ayda 5 kilo verdiren diyet seçeneğini uygularken su tüketimini doğru yapmaya özen gösterilmelidir. Bol su tüketimi ve egzersiz diyetin destekleyicileridir. Günde 2,5 litre su tüketimi yapılmalıdır. Su gün içinde tüketilen gıdaları hızla paralama ve sindirme işleminde yardımcıdır. Vücutta yağ oluşum oranını düşüren su, önceden oluşan yağların atılmasında etkilidir.

1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyette Sebze Tüketimi Nasıl Yapılmalı?

1 ayda 5 kilo verdiren ideal diyette sebze tüketimi, buharda pişirme veya haşlama yöntemi ardından yapılmalıdır. 1 ayda 5 kilo vermek için öğlen veya akşam yemeklerinde kereviz, karalahana, balkabağı, karnabahar, brokoli, marul, semizotu, börülce, kabak, salatalık, roka gibi sebzelerin tüketilmesi önerilir. Ek olarak, kırmızı biber ve mısır haftada sadece 1 kez tüketilir. Çiğ olarak tüketilmeye uygun sebzelerin ise buharda pişirilmeden tüketilmesi daha doğrudur. Sebzeler diyet sırasında kan şekerinin de dengesini sağlarlar.

Bu diyet listesinin size göre olmadığını düşünüyorsanız “Hızlı Kilo Verdiren Diyetler” içeriğimize göz atarak biran önce formunuza kavuşabilirsiniz.

1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyette Hangi Meyveler Tüketilmeli?

1 ayda 5 kilo verdiren diyette tüketilen meyveler, kivi, greyfurt, erik, kayısı, kiraz, ahududu, kavun, karpuz gibi meyvelerdir 1 ayda 5 kilo verdiren diyet listesinde ara öğünler için bir adet mevsim meyvesinin yer alması tercih edilir. Kalorisi düşük olan meyveler, yemekler ardından tatlı olarak da tüketilebilir. Meyve tüketimi sürekli olarak yapılmamalı ve beyaz ekmek diyette tüketilmemelidir.

1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyete Uygun İçecekler Neler?

1 ayda 5 kilo verdiren diyet uyan içecekler, metabolizmayı hızlandırıcı doğal içeceklerdir. Diyet listesine göre kilo verme hızını destekleyebilecek olan içecekler önerilir. Günde 2 bardak olarak tüketilebilecek yeşil çay, rahatlıkla kilo verme sürecini destekler. Ek olarak limon ve su karışımı haftada 1 kez tüketilebilir. Yağları yakmak için elma sirkesi salatalarda kullanılırken içine elma dilimi atılan su yine haftada 2 kez içilebilir.

Protein diyeti sayesinde 3 günde 3 kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen uygulamaya başlamak için “Protein Diyeti Nedir” yazımıza göz atın!

1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1 ayda 5 kilo verdiren diyet

1 ayda 5 kilo verdiren diyet listesi şu şekildedir:

 • Kahvaltı: 1 dilim kepek ekmeği, 2 yağsız dilim beyaz peynir, 1 adet salatalık, 1 bardan şekersiz çay,
 • Ara Öğün: 1 adet meyve (elma, greyfurt, 1 dilim karpuz, kavun),
 • Öğle Yemeği: 1 dilim kepek ekmeği, 2 yumurtalı zeytin yağlı menemen, 1 adet salata,
 • Ara Öğün: 1 adet meyve, 1 fincan yeşil çay,
 • Akşam Yemeği: 200 gram ızgara tavuk veya balık, yağsız marul salatası,

1 ayda 5 kilo verdiren diyet listesi örneğinde bu gıdalar ile bir kombinasyon oluşturulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir