Aristo Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? 

PAYLAŞ
Aristo Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? 
 • 0
 • 9
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
 • 6 dakika da oku
 • +
 • -

Zayıflamak isteyenlerin birçoğu internetten araştırmalar yaparak ve kendine uygun gördüğü popüler olan diyet listelerini uygulayarak hedefine ulaşmak ister. Kilo vermek aslında uzun bir yoldur. Bu yolda verimli, sağlıklı bir sonuç alabilmek için öncelikle kararlı olmak gerekir. Karar aşamasından sonra uygulamaya geçmek gerekir. Diyet seçenekleri birden fazladır. İnternetin her türlü bilgiyi sunma şansı düşünüldüğünde size sadece birini seçmek kalır. Ama önemli olan kalıcı ve hayatınız boyunca devam edebileceğiniz bir programı benimsemektir. 

Kısa sürede çok kilo verdiren programlar aynı hızda kilo almanıza sebep olur. Bunun için yaşam standardınıza uyumlu ve uzun zaman devam edebileceğiniz bir diyet programını seçmeniz önerilir. Son dönemde Aristo diyeti popülerlik kazanmıştır. Peki Aristo Diyeti nedir? Aristo diyeti olarak isimlendirilen bu sistemde bilinçaltı ve bilincinizin olumsuzluklardan arındırılması hedeflenmektedir. Diyetten ziyade ruhsal ve bedensel bir arınma programıdır. Hayatımız boyunca çevremizdeki insanların olumsuz ve yargılayıcı ifadelerine maruz kalırız. En yakınımız olan ailemizdeki bireyler bile farkında olmadan bizi eleştirir, yaptıklarımızdan dolayı suçlar, itham eder. 

Bu ve buna benzer yaşananlar içimizde olumsuz duygu kodlarıyla birikir. Stres ve sağlık problemlerinin ve hatta çoğunlukla kilo almanın sebeplerinden biri olarak bu durum görülmektedir.  İnsanın bilinçaltında biriken olumsuz yaşam tecrübeleri tek tek tespit edilip farkına varıldığında ve zihinsel arınma gerçekleştirildiğinde beden ve ruh aynı anda rahatlıyor, arınıyor düşüncesini felsefe edinmiştir. Dr Gönül Ateşsaçan’ın kitabından yola çıkılarak bu isim verilmiş ve internette en çok aranan diyet listeleri arasında girmiştir. 

Aristo Diyeti Bir Yaşam Programıdır; 

Aristo diyeti hem beden hem ruh sağlığını bir arada iyileştirmeyi hedefleyen bir yaşam programıdır. Bunun için farklı metotlardan faydalanılır. Hayvansal gıdalardan uzaklaşılıp vücuttaki toksinleri atmayı ve frekans çalışmaları yaparak olumlamaları hayatımıza sokmayı amaçlar. Bilinç ve bilinçaltımıza etki ederek hayatımızı yeniden özgürce yaşamamıza yardımcı olacağı öngörülür. Bu program oluşturan Dr. Gönül Ateşsaçan Aristo diyetini ruhu temizleme sanatı olarak ifade etmektedir. 

Aristo Diyeti Ruhu Temizleme Sanatı Mıdır? 

İçinde yaşadığımız toplum ve geçmişteki atalarımızdan bize miras kalan bazı duygu ve düşünceler bilinçaltımızı etkisi altına alır. Bu durum bizi yaşadığımız olumsuzlukların geçmiş deneyimlerden aktarılarak geldiğinin de kanıtı olarak karşımıza çıkar. Kaygı ve sıkıntılarla yaşayan birey ruh hali açısından kötü durumdadır. Aynı zamanda bedensel olarak da iyi beslenmediği durumda, her ikisi de birleşip zor koşulların meydana gelmesine sebep olur.  Bu zor durumlardan ruhumuzu kurtarmak için ruhumuzu olumlu şeylerle beslememiz gerekir. Frekansımızın düzenlenmesi ruhumuzu arındıran bir yöntem olarak önerilmektedir. 

Bireysel Frekans Nasıl Düzenlenir? 

Frekansımızın düşüren şeyler arasında stresli ve sıkıntılı olduğumuz durumlar yer alır. Aynı zamanda beslenme biçimimiz ve yediklerimizde bu konuda etkili olur. Moralimizin düşük olduğu zamanlarda seratonin ve dopamin hormonlarımız düşüşe geçer ve biz de mutlu olmak için abur cubura yöneliriz. Sağlıksız gıdalar bize anlık mutluluklar verse de aslında yardımcı olmaz. Aslında bizi mutlu edecek frekansı yüksek olarak tanımlanan besinler vardır: 

 • Taze meyve 
 • Taze sebze 
 • Kuru yemişler 
 • Pişmemiş gıdalar 
 • Bakliyatlar 

Bu besinleri yemek bizleri hem mutlu eder hem de ruhumuza da iyi gelir. Frekansımızı düşürecek besinlere örnek olarak: 

 • Hamurdan yapılan gıdalar 
 • Peynir 
 • Yoğurt 
 • Et grubundaki tüm gıdalar 
 • Şekerli besinler 

Bu besinleri tüketmemizin sebebi alışkanlıklarımızdır. Yedikten sonra bize yeterince mutluluk vermediklerini düşünüp daha fazlasını yemek isteriz. Bu durumda vücudumuzda yağ birikir. Stresli ve sıkıntılı durumlarda zaten her yediğimizin yağa dönüşme durumu oluşabilir. Aristo diyetinde hedeflenen de doğru besinleri seçerek doğru bir frekansa kavuşmaktır. Sonucunda da sağlıklı bir ruh ve beden elde edilmiş olur. 

Aristo Diyetiyle Kaç Kilo Verilir? 

Aristo diyeti de her diyette olduğu gibi kişiye göre değişir ama bunu bir hayat tarzına dönüştürebilirseniz bir ayda vücut ağırlığınızın % 10 oranında azalması beklenir.  Yaşam programı sırasında duygularınızın değişimi ve olumsuzluklar yaşamanız kilo vermenizi olumsuz etkileyebilir. Ama zaten hedeflenen hem beden hem de ruh sağlığınızı korumak olduğu için her iki konuda da başarılı olma amacı taşınmaktadır. Ruh durumunuzu dengelerseniz kilo problem olmaktan çıkar. 

Aristo Diyeti Sırasında Uygulananlar Nelerdir? 

İlk önce kişinin bilinçaltı değerlendirilmesi yapılır ve geçmişten günümüze getirdiği sıkıntılar tespit edilir. Bedensel bir rahatsızlık olup olmaması da tespit edilmesi gereken diğer önemli konudur. Bedenin temizlenmesi olarak tanımlanan aşamada kişiler glütensiz ve hayvansal gıdasız beslenirler. Bu süreç on günlük olarak uygulanır. Günlük beslenme şeklinde sınırlama yapılmaz. Sonra ikinci aşamaya başlanır. Bu aşamada haftada bir ya da en fazla iki gün hayvansal gıda ve glütenli beslenme serbest olur. Beslenme değişiklikleri ile bağırsakların temizlenmesi amaçlanıyor. Bu süreç birkaç hafta sürebiliyor. 

Aynı zamanda ruhu temizlemek için olumlama çalışmaları ve çakra açma denemeleri yapılır. Bütünsel bir çalışma programıyla devam edilmesi gerekir. Bu süreçlerin tek başınıza yapılması mümkün değildir. Bu konuda uzman biriyle çalışmak hayat programınıza olumlu etki eder. Sadece beslenme biçimi uygulanırsa tek yönlü başarı elde edilmiş olur ki bu Aristo diyetinin hedeflediği amaçlardan uzak bir durumdur. Öğünlerde açlık hissedildiğinde bitki çayları içilebilir. Ama genel olarak program dâhilinde hareket edildiğinde acıkma süreleri uzar ve tokluk hissi artar. 

Aristo diyeti nedir sorusunun cevabı için çıkan kitaptan faydalanmak ya da Dr. Gönül Ateşsaçan ile bağlantı kurup ondan bizzat yardım almak verimli olabilir. Bunun bir diyetten çok yaşam programı olduğu unutulmamalıdır. Bu sayede hem ruhunuz hem de bedeniniz sağlığına kavuşur.  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir