Bacaklar Nasıl Kilo Alır En Hızlı Yöntem

PAYLAŞ
Bacaklar Nasıl Kilo Alır En Hızlı Yöntem
 • 0
 • 1
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
 • 4 dakika da oku
 • +
 • -

Bacaklara kilo aldırmak için kalori alımını sağlıklı besinler ve yağlar üzerinden yükseltirken, bacaklarda kas kütlesi artışı sağlayacak egzersizleri yapmak gerekir. Bacaklara kilo almak için nasıl egzersizler ile kasların geliştirileceğini ve tüketilmesi gereken besinleri at başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Bacaklara Kilo Aldırmak İçin Ne Yapılmalı?

bacak bölgesinden kilo almak

Bacaklara kilo aldırmak için yapılacaklar şu şekilde sıralanır:

 • Daha sık ve ara öğünler ile yemek yemek,
 • Bacaklarda kas kütlesi artışı yapan egzersizleri gerçekleştirmek,
 • Bacaklara kilo aldıran besinleri ideal seviyede tüketmek,

Bu üç yöntem üzerinden ince bacaklar daha biçimli, güçlü ve çevik görünüme getirilir.

Bacakları Kalınlaştıran Egzersizler Neler?

Bacakları kalınlaştıran egzersizler hakkında detaylar:

 • Dambıl İle Çömelme: Bacakları omuz hizasında açıp, dambıllar her iki elde tutulur. Ardından bel dik tutularak, 10 kere çömelme ve kalkma hareketi yapılır. Bunu hergün düzenli yapmak bacaklarda biçimli kas kütlesi oluşturur.
 • Dambıl İle Hamle: Dambılları iki elinizde tutarken, bacağınızı öne atıp, ağırlığınız üzerine vererek yürüyün. Tekrar dik pozisyona gelip aynı adımı yeniden atın. Bu yürüyüş hareketi bacakların daha kaslı hale gelmesini sağlarken, ince görünümü giderir.

Kilo almak hakkında daha çok bigi almak için “Kilo Alma Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bacaklara Kilo Almak İçin Nasıl Beslenmeli?

Bacaklara kilo almak beslenme, kalori miktarını yükseltici doğal, işlenmemiş besinler ile yapılır. Eğer ince bacaklardan şikayetçi olunuyorsa, günlük ne kadar kalori alındığı hesaplanmalı ve bunun 500 kalori üzerinden beslenilmelidir. Normal şartlarda 1800 kalori alan kişi ince bacaklara sahipse 2.300 ile 2.200 kalorilik beslenme düzenine geçer. Ancak bu kalori alımı yağlı, donuk, işlenmiş ve sağlıksız besinler üzerinden değil sağlıklı ve doğal besinler üzerinden alınmalıdır. Sadece 3 öğün sağlıklı beslenme yerine 2 ara öğünde beslenmeye ekleme yolu tercih edilir.

Bacaklara Kilo Aldıran Besinler Neler?

Bacaklara kilo kazandıran besinler şu şekildedir:

 • Yararlı Bitkisel Yağlar: Kalori oranını yükselterek bacaklara kalınlık kazandırmak için vitamin ve mineral açısından zengin doğal bitkisel yağlar ile yemek hazırlanmalıdır. Palmiye yağı, soya, zeytin, kanola yağları ile hazırlanan yemek ve salatalar tüketilmelidir.
 • Doğal Hayvansal Yağlar: Bacaklarda kilo almak için hayvansal yağlar besinler üzerinden alınmalıdır. Bunun için et ve balık tüketimine önem verilmeli ve fırında pişirilen balık ve et yemekleri akşam yemeklerinde tüketilmelidir.
 • Kuruyemişler: Sağlıklı yağ asitleri üzerinden bacaklara kilo kazandırabilecek, yer fıstığı ve doğal fıstık ezmesi tüketimine önem verilmelidir. Haftada iki kez 1 yemek kaşığı yani 100 kalori fıstık ezmesi yenip, kas geliştirici egzersizler yapılır. Bu kapsamda bacaklar kalın hale getirilir.
 • Siyah Çikolata: Eğer haftada bir kez tatlı ihtiyacı giderilmek isteniyorsa siyah çikolata tüketilebilir. %70 oranında kakao içerikli siyah çikolatalar ile bacak egzersizleri kas kütlesi oluşumuna destek çıkar.

Bacaklara Kilo Almak Zararlı mı?

Bacaklara kilo alanın zararı, eğer kalori yükselişi doğal besinler üzerinden sağlanıyor ve kas kütlesi geliştiriliyor ise bulunmaz. Bacak bölgesinin aşırı ince olmasından şikayet edenler, kas geliştirici egzersizleri yaparken daha da fazla kilo vermemek amacı ile gerekli proteini besinler ile vücutlarına almalıdırlar. Bu kapsamda her hangi bir zarardan söz edilmez.

Diğer yandan bacakları kalınlaştırmak için aşırı kalori tüketimine gidilmesi vücut genelinde kilo alımına sebep olacağından kalori alımı belirli bir noktada sınırlandırılıp, kas kütlesini kazandıran egzersizlere de yoğunlaşılmalıdır. Balık, tavuk gibi besinleri akşam yemeklerin tüketmek ve dambıl ile bacak egzersizlerini yapmak başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Bacaklarda kilo almak için Omega 3 açısından zengin besinler ile kalori alımını yükseltmek ve meyve tüketimini aksatmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir